Четверг, 02.05.2024, 17:35
Сайт комунального закладу "Опорна школа "Оскільський ліцей Оскільської сільської ради 
Ізюмського району Харківської області""
2022/2023 навчальний рік
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Рекомендації шкільного психолога [24]
Рекомендації шкільного психолога
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 71
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини. Через цей злочин потерпають чоловіки, жінки, діти незалежно від кольору шкіри, соціального статусу, віку.

За період з 2012-2018 рр. Міністерством соціальної політики України встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 629 особам, із яких 269 – жінки, 291 – чоловіки, 69 – діти.

З метою підвищення рівня обізнаності старшокласників щодо проблеми торгівлі людьми з учнями 10 класу була проведена година психолога «Торгівля людьми – актуальна проблема сучасності».

Були обговорені причини та шляхи потрапляння українців в ситуації торгівлі людьми, визначені види торгівлі людьми, окремо розглянуто питання торгівлі дітьми та незаконної дитячої праці.

Виконуючи вправу «Валіза», старшокласники розробили правила безпечного виїзду і перебування за кордоном.

Правила безпечного виїзду і перебування за кордоном

1. Тримай при собі свій паспорт, нікому його не віддавай! Завжди отримуй та сплачуй за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самостійно. Це врятує тебе від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми у їхніх намірах використати твої документи для вчинення злочинів.

2. Перевір, чи має фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні, організації подорожей або навчанні за кордоном.

3. Будь уважним, контракт на навчання або трудовий договір має бути складений зрозумілою для тебе мовою, у ньому не повинно бути незрозумілих або двозначних пунктів. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у тебе.

4. Отримай робочу візу, якщо ти їдеш за кордон законно працювати. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ти можеш стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

5. Дізнайся телефон українського посольства в тій країні, куди ти їдеш, телефони служб, які можуть надати допомогу.

6. Візьми із собою копії внутрішнього та закордонного паспортів. У разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів для повернення в Україну.

7. Залиш своїм родичам та друзям декілька копій таких документів: внутрішнього паспорта України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та свою нову фотографію. Також повідом їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

8. Домовся з рідними про умовну фразу, яка дасть їм зрозуміти, що з тобою щось сталося. Підтримуй постійний звязок з родиною.

9. Візьми з собою розмовник або словник, завантаж у телефон спеціальний додаток.

Категорія: Рекомендації шкільного психолога | Додав: chervony_oskil (13.12.2019)
Переглядів: 357 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz