Воскресенье, 28.04.2024, 00:45
Сайт комунального закладу "Опорна школа "Оскільський ліцей Оскільської сільської ради 
Ізюмського району Харківської області""
2022/2023 навчальний рік
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Рекомендації шкільного психолога [24]
Рекомендації шкільного психолога
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 71
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: ЗУПИНИМО БУЛІНГ РАЗОМ

Булінг (builying, від англ.buily – хуліган, забіяка, грубіян, насильник) визначається як пригноблення, дискримінація, цькування. Булінг – це соціальне явище, характерне переважно для  організованих дитячих колективів, у першу чергу, школі.

ОЗНАКИ того, що дитину цькують у школі:

  • Відмова йти до школи з різних причин — «не хочу, не цікаво, не бачу сенсу…»
  • Відсутність контакту з однолітками: немає друзів, ніхто не телефонує, не ведеться переписка у соцмережах, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання.
  • Психосоматичні ознаки: часті хвороби, наприклад, ломота в тілі, болі в животі, вірусні інфекції.
  • Обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.
  • Бажання йти до школи іншою дорогою, ніж та, якою йдуть усі інші діти.

ПРИЧИНИ БУЛІНГУ:

1. Як правило, це занижена самооцінка.

2. Атмосфера в домі. Дуже часто жертвами булінгу стають діти, з якими вдома поводяться як з жертвою. Якщо дитина звикла маніпулювати своїм становищем жертви, щоб отримати більше уваги до себе, поблажливість батьків, якщо звикла, що до неї краще ставляться, коли вона бідна й нещасна, то вона відтворюватиме навколо себе таку ж атмосферу і в школі.

3. Стосунки в класі. Наявність в класному колективі дитини-агресора, якій байдуже на почуття інших, яка шукає слабшого, використовує його як грушу для биття, вирівнюючи свій психологічний стан.

Відрізнити таку дитину-жертву агресора від «вигнанця» можна за однією ознакою. «Вигнанець» буде таким у всіх колективах. А от дитина-жертва агресора може бути в інших колективах навіть лідером (де його психологічна структура вважатиметься сильною).

 

ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ:

  • Пояснити дитині, що таке булінг.
  • Підтримати дитину. Дізнатися у дитини, що вона думає про цю ситуацію і підтримати. Якщо вона не зможе впоратися, тоді йти до школи. Або ж, коли застосовується фізична сила — в такому разі, як би соромно не було дитині, що б вона не казала (агресори зазвичай присоромлюють дітей, яких захищають батьки) треба йти до школи.
  • Порадити проводити більше часу зі старшими або іншими дітьми. За можливістю не відходити надовго від учителя, не залишатися наодинці, щоб не допускати насильства.
  • Обговорити варіанти поведінки дитини. Коли щось радите — запитуйте, чи зможе дитина так учинити. Якщо відповідь буде — мені незручно, соромно, я так не зможу — шукайте інші варіанти. Головне не присоромлювати — «чому ти не можеш дати відсіч?!!» Не можна злитися на дитину за те, що вона не здатна на дорослі вчинки. Стежте за собою, завдання батьків — допомогти.
  • Підтримувати дивакувату рису в характері або зовнішності дитини, якщо саме через це з неї насміхаються. Перетворіть її на сильний бік дитини. Якщо йдеться про особливості зовнішності — зробіть фотосесію, щоб підкреслити. Якщо ж про замкнутість — знайти діяльність, де саме ці якості будуть найнеобхіднішими.
  • Розкажіть про цькування  вчителю, адже з досвіду — якщо вчитель має довіру з боку учнів, то він може дуже допомогти і навіть вирішити проблему. Адже з юридичної точки зору ви не можете прийти і поговорити безпосередньо з дитиною, яка ображає вашу. Це можна ініціювати лише через школу, інакше можна отримати судовий позов за залякування чужої дитини.

Памятайте! За булінг передбачена адміністративна відповідальність. Штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин. Вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення – штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи від 40 до 60 годин.

Якщо дитині до 16 років – відповідатимуть її батьки або особи, що їх заміняють. Особиста відповідальність дитини наступає з 16 років.

 

Правова допомога: Єдиний контакт-центр безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103

Психологічна допомога: Національна дитяча «гаряча лінія» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей - 116-111

Категорія: Рекомендації шкільного психолога | Додав: chervony_oskil (16.09.2019)
Переглядів: 371 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz